وکالت ایرانیان خارج از کشور

امور ایرانیان خارج از کشور

سر فصل های محتوا

وکالت ایرانیان خارج از کشور

وکالت ایرانیان خارج از کشور شامل دو بخش وکالت کاری و رسمی جهت انجام امور مدیدریت اموال مدیریت حساب های بانکی و امور اداریست و بخش دوم وکالت قضایی است که مربوط به وکالت در مراجع قضایی دادگستری می شود.

وکیل مرضیه توانگر

وکالت از نوع اول را به تمامی افراد از جمله افراد خانواده و دوستان می توان داد با حق توکیل به غیر یا بدون آن.

اما وکالت از نوع دوم فقط مخصوص وکلای دادگستری می باشد و هیچ شخص عادی غیر از وکیل با هیچ نوع وکالت نامه رسمی نمی تواند در محاکم قضایی و جهت دفاع از حقوق دیگران حاضر گردد.

اگر در یک وکالت نامه رسمی یا همان وکالت کاری اختیار انتخاب و اعطاء وکالت به وکیل دادگستری به صراحت قید شده باشد وکیل مزبور می تواند به جای موکل خارج از کشور خود با وکیل دادگستری قرارداد وکالت منعقد نماید.
در متعارف امور اشخاص هنگام خروج از کشور یک وکالت کاری مطلق و کامل به یکی از خویشاوندان خود می دهند و ایشان در تمامی موارد می تواند امور موکل را اداره کند و در صورت لزوم به وکالت از ایشان وکیل دادگستری بگیرد.اما باید به این نکته مهم توجه داشت که وکالت کامل و مطلق و بی قید و شرط و احیانا با قید بلاعوض در عین حال می تواند باعث سوء استفاده وکیل از اموال گردد .اما وکالت دادگستری محدود به مراجع قضایی و محاکم و دعاوی خاص است و هیچ گاه نمی تواند زمینه سوء استفاده را برای وکیل دادگستری فراهم نماید.

 

در حال حاضر که امکان اعطاء وکالت رسمی در کنسول گری های خارج از کشور و از طریق سامانه میخک به راحتی امکان پذیر شده است توصیه می شود از اعطاء وکالت های مطلق و بی قید و شرط امتناع گردد و ترجیحا حتی در امور اداری وکالت های کاری و محئدود به وکلای دادگستری اعطا گردد.

وکیل ایرانیان خارج کشور


گروه حقوقی خانم توانگر با افراد مجرب و کارآزموده جهت انجام امور وکالتی از نوع رسمی و اداری یا وکالت دادگستری همواره در خدمت ایرانیان خارج از کشور بوده و با کارنامه درخشان خود تا کنون قراردادهای زیادی را با ایرانیان عزیز در سراسر جهان منعقد نموده است.و بسیاری از امور این عزیزان را به سرانجام رسانده است.


خانم مرضیه توانگر وکیل پایه یک دادگستری با سابقه 9 سال وکالت در محاکم و مراجع قضایی ایران با پرونده ای سراسر موفقیت در دعاوی آماده انجام امور قضائی ایرانیان خارج از کشور در مراجع قضائی ایران می باشد.

خدمات به ایرانیان خارج از کشور


این خدمات در بخش رسمی و اداری شامل اخذ و ارسال گذرنامه از طریق وزارت امور خارجه در کمترین زمان ممکن است .انجام کلیه خدمات بانکی از انتقال وجه،افتتاح حساب ،کارگزاری های بورس ایران،سرمایه گذاری های مالی و به طور کلی مدیریت وجوه نقدی می باشد.
در بخش مدیریت املاک شامل اجرا ،فروش ،خرید و طرح دعاوی مرتبط در این زمینه می باشد.
در بخش امور اداری و دانشگاهی پیگیری و گرفتن تمامی مدارک مورد نظر از مدارک دانشگاهی ،کارت ایثارو…. می باشد.
و در نهایت پیگیری مربوط به امور حسبی از اداره روابط بین الملل قوه قضائیه و دادسرای سرپرستی از اعلام حجر،اخذ امین اموال یا قیمومت موقت و ….
در کنار همه این موارد طرح دعاوی حقوقی ،کیفری ،ثبتی و بررسی ممنوع الخروجی و رفع آن از وظایف وکلای گروه ماست.


نمونه فرم وکالتنامه تنظیمی در خارج از کشور


نمونه فرم وکالتنامه تنظیمی در خارج از کشور در بسیاری از سایت های رسمی و غیر رسمی وجود دارد حتی در سامانه میخک مربوط به وزارت امور خارجه که فرم وکالتنامه باید از آن سامانه ارسال گردد نیز نمونه هایی از وکالتنامه را قرار داده است.
اما واقعیت امر اینست که استفاده از فرم های از پیش نوشته شده برای افراد مناسب نیست .زیرا هر کسی بسته به کاری که قصد وکالت دادن در آن را دارد باید فرم وکالتنامه ای متناسب با نیاز خود را تهیه کند که بهترین کار در این زمینه مشورت با وکلای دادگستری یا سردفتران اسناد رسمی است.

لینک های اشتراک گذاری

واتساپ
توییتر
پرینت
تلگرام

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *