امور ایرانیان خارج از کشور

امور ایرانیان خارج از کشور

سر فصل های محتوا

امور ایرانیان خارج از کشور

ایرانیان عزیزی که به هر دلیل و تحت هر عنوانی در خارج از مرزهای ایران زندگی می‌کنند بعضاً جهت انجام امور اداری و قضایی خود در ایران نیازمند افرادی هستند تا به‌جای آن‌ها این وظیفه را به انجام برساند.
اقداماتی در وزارت امور خارجه مثلاً جهت اخذ گذرنامه برای کسانی که گذرنامه خود را در خارج از کشور گم می‌کنند یا حتی مدارکشان به سرقت می‌رود و برای اقامت در کشور دیگر یا حتی تفریح یا تمدید ویزا به گذرنامه جدید نیاز دارند یکی از شایع‌ترین نیازمندی‌ها برای ایرانیان خارج از کشور است که هرچند این مهم از طریق کنسولگری‌های مستقر در کشور خارجی درخواست می‌شود اما داشتن یک وکیل جهت پیگیری و اخذ گذرنامه و ارسال پستی برای آن‌ها ،ایشان را زودتر و بهتر به نتیجه خواهد رساند.
این روزها کنسولگری‌ها از طریق سامانه میخک تمام درخواست هار را به ایران ارسال می‌کنند و کار در پروسه قانونی خود قرار می‌گیرد اما بدون داشتن وکیل در ایران جهت پیگیری امور این پروسه به دلیل حجم بالای تقاضا بسیار زمان‌بر خواهد بود.
سایر امور اداری علی‌الخصوص مدیریت امور بانکی در ایران نیز ازجمله مسائلی هستند که توسط کنسولگری‌ها انجام نمی‌شوند و تنها نیاز به وکیلی قابل‌اعتماد در ایران هست تا مسائل اداری را مدیریت کرده و به انجام برساند.که در این شرایط شخصی که در ایران وکیلی رسمی برای خود معین نکرده باشد می‌تواند وکالت خود را به‌صورت مطلق یا موردی از طریق کنسولگری‌ها برای شخص موردنظر خود ارسال نماید.

 

وکیل ایرانیان در تهران

وکلای حاذق و فعال ما در تهران و حتی در شهرستان‌ها به‌خوبی کلیه امور اداری و قضایی ایرانیان خارج از کشور را مدیریت کرده و مطابق خواست و تمایل آن‌ها به انجام خواهند رسانید.
با توجه به اینکه بعضی از امور ایرانیان خارج کشور صرفاً از طریق دادگاه‌های عمومی در تهران به انجام خواهد رسید این رسالت بر دوش ماست تا خدمتی باشد برای هم‌وطنان عزیزمان.

 

وکیل ایرانیان خارج از کشور | وکالت ایرانیان خارجی

به‌غیراز امور قضائی برای انجام کارهای رسمی و مدیریتی از مدیریت اداره اموال تا امور بانکی و مدیریت امور اداری از کارهای دانشگاهی و اخذ مدارک متفاوت ،هر کاری که نیاز یک ایرانی خارج از کشور است در ایران به‌وسیله وکالت‌نامه‌های رسمی که قبل از خروج در ایران و در دفاتر اسناد رسمی تنظیم می‌شود تا وکالت‌نامه‌های رسمی که از طریق کنسولگری‌ها تنظیم‌شده و ارسال می‌شود قابل انجام توسط وکیل در ایران است .
این امور کاری می‌تواند توسط وکالت‌نامه‌های رسمی با اختیارات مطلق و نامحدود و شامل کلیه امور مالی ،اداری و بانکی باشد و یا اینکه به‌صورت محدود و مربوط به اقدامی خاص ،فعالیتی منحصر و یا حساب بانکی مشخص باشد.
همچنین این وکالت‌نامه‌ها می‌تواند به‌صورت بلاعزل و با قابلیت عدم امکان عزل موکل یا بدون این ویژگی تنظیم شوند تا وکیل قابل عزل نباشد.و این‌همه پس از مشاوره گروه ما برای انجام خواست شما به بهترین شکل و کارآمدترین مورد تنظیم خواهد شد.

 

 

امور حقوقی ایرانیان خارج از کشور

در حال حاضر با فعال شدن سامانه ثنا در خارج از کشور به‌صورت سایت و آنلاین و بعلاوه امکان تنظیم قراردادهای الکترونیک وکالت ،ایرانیان خارج از کشور برای انجام امور قضائی خود دیگر نیازی به مراجعه به کنسولگری‌ها و تنظیم وکالت‌نامه‌های رسمی ندارند و حتی نیازی به هماهنگی با وکلای رسمی خودشان در ایران نیز نمی‌باشد .
ایرانیان خارجی عزیز تنها با کد ثنا خود می‌توانند به‌راحتی با وکلای ایران قراردادهای وکالت جهت امور قضائی تنظیم نموده و روند کار خود را به وکلای ما بسپارند و حتی این مسیر قضائی را که توسط وکلا انجام می‌شود از طریق همین سامانه در خارج از کشور پیگیری نمایند و از حصول نتیجه و عملکرد وکیل خود اطمینان حاصل پیدا کنند.

قرارداد وکالت ایرانیان خارج از کشور

قراردادهای ایرانیان خارج از کشور به دو صورت رسمی و قضایی خواهد بود.برای کسانی که دارای کد ثنا هستند یا بتوانند به‌صورت آنلاین این کد را از سایت وزارت دادگستری اخذ نمایند وکالت وکیل دادگستری به‌صورت آنلاین و در کمترین زمان با وکیل دادگستری منعقد خواهد شد.
اما جهت امور اداری ،مدیریتی و رسمی نیاز به تنظیم وکالت‌نامه از طریق کنسولگری‌های ایران مستقر در کشور محل اقامت خواهد بود.که برای این امر مراجعه به کنسولگری با همراه داشتن مدارک هویتی و مشخصات کامل وکیل موردنظر لازم می‌باشد .پس از تنظیم وکالت‌نامه و ارسال آن از طریق سامانه میخک وزارت امور خارجه و تائید هویتی وکیل و موکل ،این وکالت‌نامه از طریق ساختمان شماره 9 مرکز تائید اسناد وزارت امور خارجه با مهر رسمی و برجسته قابل وصول از طریق وکیل خواهد بود و این اعطای وکالت در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دست وکیل خواهد رسید.

 

هزینه وکیل ایرانیان خارج از کشور

هزینه وکیل برای انجام امور بستگی به نوع وکالت‌نامه، بخش رسمی و قضائی آن،میزان فعالیت مورد درخواست موکل و مدت وکالت‌نامه دارد.
با یک وکالت رسمی کامل وکلای ما می‌توانند کلیه امور ایرانیان عزیز را با ارائه مدارک و اسناد با هزینه ای مناسب و منصفانه با شایستگی به انجام برسانند.

 

وکیل خانم ایرانیان خارج از کشور

بعضاً افرادی که به‌صورت غیرقانونی از ایران خارج می‌شوند اما بعد از مدتی تمایل به بازگشت به ایران دارند به دلیل خروج غیرقانونی و نداشتن ویزا مربوط به کشوری که در آن سکونت دارند دچار مشکلات قانونی خروج از کشور موردنظر و ورود به ایران خواهند شد.
طبق قانون متفاوت کشورهای مختلف این افراد باید مبالغی جریمه را به‌حساب همان کشور واریز نمایند و بعد از بازگشت به ایران در فرودگاه مورد بازپرسی نیروهای انتظامی قرار خواهند گرفت و اگر مشکل خاصی در سابقه آن‌ها وجود نداشته باشد با یک جزای نقدی به‌راحتی به کشور وارد خواهند شد اما چنانچه در سابقه آن‌ها موارد خاصی وجود داشته باشد پرونده‌ای قضائی برای رسیدگی به این مسئله برای آن‌ها تشکیل خواهد شد.
در تمام این موارد وکلای ما به همراهی دوستان در وزارت امور خارجه تمامی تلاش خود را جهت ورود بی‌دغدغه این عزیزان به کشور فراهم خواهیم نمود.

وکیل خانم در تهران امور ایرانیان خارج از کشور

پیگیری مسائل قضائی شما در تمام مراجع قضائی تهران، انجام کلیه امور مدیریت اموال ،انجام کلیه امور بانکی و مالی،انجام امور طلاق برای ایرانیان خارج از کشور یا طرح دعاوی علیه افراد داخل در کشور،تنظیم کلیه قراردادها حتی برای امور خارج از کشور،داوری در دعاوی بین‌المللی ،اخذ مدارک از مراجع مختلف اداری و دانشگاهی و انجام کلیه امور مربوط به امور حسبی ازجمله اموری است که ما می‌توانیم به سابقه‌ای طولانی برای ایرانیان عزیز خارج از کشور به انجام برسانیم.

لینک های اشتراک گذاری

واتساپ
توییتر
پرینت
تلگرام

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *